סטנדים לתצוגה לכל חנות

הקנייה מתחילה בעיניים

בחירת סטנדים לחנות היא אחת ההחלטות החשובות ביותר. כל בעל חנות כבר יודע כי ישנה חשיבות רבה לדרך בה מסודרת החנות. המיקום בו בוחר בעל החנות להציב כל מוצר משפיעים על הלקוחות. מעצבי פנים בעלי מומחיות בתחום יוכלו כבר במבט אחד לשער אלו פריטים נמכרים במהרה ואלו לא זזים מהמדף. בכדי למכור מוצרים יש להתייחס לפסיכולוגיה שיווקית, עיצוב ושירות. סטנדים לתצוגה שמניחים ליד הקופה מעודדים את הלקוחות להוסיף פריטים נוספים לחשבון רגע לפני התשלום. הפריטים הזולים והקטנים שאנו מוצאים ליד הקופה כמעט בכל חנות, לא הונחו של במקרה. מדובר בטכניקת מכירה נפוצה וידועה בכל רחבי העולם. המחקרים מגלים כי הלקוחות נוהגים להוסיף לחשבון פריטים קטנים וזולים שהם מוצאים ליד הקופה.

סטנדים לחנויות אופנה

בחנויות אופנה ישנה חשיבות רבה עוד יותר לבחירת סטנדים. פרט לתצוגה יפה יש להתייחס גם לנגישות למוצר ולאופן בו בעל החנות יוכל לסדר אותו בחזרה. אם בחרתם סטנדים לא מתאימים תתבקשו לבלות שעות ארוכות בסידור החנות בכל יום. בתוך זמן קצר יהפכו עובדי החנות עצבניים ויגערו בכל לקוח שיעז להוריד פריטים מהמדף. סטנדים לחנויות אופנה משמשים להצגת בגדים, תכשיטים ושאר אביזרים. שימוש נכון במתקני תצוגה מוארים יסייע בצורה משמעותית לקידום המכירות. העיצוב הפנימי של החנות מהווה מסר שיווקי לכל דבר.

יד מרדכי מעדני פרי
אורביטול

סטנדים לחנויות

אם אתם מבקשים לבחור סטנדים להצגת מוצרי מזון חשוב לבחור את התאמתם למטרה. סטנד מתאים יהיה כזה אשר מאפשר לבעל המרכול להציב עליו את הסחורה בצורה יציבה ונגישה. יש לציין כי כאשר מדובר במזון חשוב להתייחס גם לניקיון הסטנד. מרכולים מצליחים הם כמעט תמיד גם המרכולים הנקיים והמסודרים ביותר. הלקוחות יעדיפו לרכוש את המזון שלהם בחנויות נקיות ומסודרות. כאשר הסטנדים ישנים, חלודים, שבורים או מלוכלכים הדבר פוגע בתדמית האישית של בית העסק.

סטנדים לתצוגה יוקרתית

עיצוב חנויות יוקרה נשען על חומרי גלם מובחרים, סטנדים לתצוגה יוקרתית עשויים מתכת או זכוכית ושאר אלמנטים מיוחדים כמו נברשות, שטיחים וריצוף. בכדי לעודד את המכירות יש ליצור התאמה בין הסטנד והמוצר. מוצרים יוקרתיים אי אפשר יהיה להציג על סטנדים זולים. אם תציבו מוצרים במבצע על סטנד יוקרתי תופיע אותה אי התאמה בעייתית. כאשר אין התאמה בין המוצר והסטנד נוצרת תחושת אי נוחות, הלקוח מקבל מסרים מנוגדים ומתבלבל. במקום למהר לרכוש את המוצר שבהנחה הוא ייצא מהחנות ויחפש לעצמו חנות עם מסרים יותר ברורים ואחידים.