מעמד תצוגה לקטלוגים

חלק ממאמצי השיווק של עסק הוא הנראות והתצוגה שלו.
חשוב מאוד להשקיע בחשיפה הוויזואלית למוצרים ולשירותים שבית העסק מציע, בכדי שלקוחות יוכלו להגיע ולהתרשם.
הדרכים לחשיפת המוצרים הן ענפות ותלויות בחשיבה יצירתית ומחוץ לקופסה.
ניתן להציג את המוצרים כמעט בכל דרך ובפרט שתהייה זמינה ומושכת את העין.
כאשר רוצים לרכז מספר מוצרים יחדיו אפשרי להציגם על מעמד תצוגה לקטלוגים, הניתן להציבו בחדרי המתנה או בכניסה לעסק.

מעמד תצוגה לקטלוגים כמקדם מכירה

אחד הכלים היעילים ביותר לקידום מכירות למוצרי החברה הוא הצגת המוצרים בקטלוג.
קטלוגים יכולים להכיל תמונה, טקסט המתאר את המוצר והמפרט שלו ומחירים. ישנם קטלוגים שאינם מודפסים על נייר, הבנויים מפיסות חומרים הממחישים ללקוח מה הוא עתיד לרכוש.
כל קטלוג, בין הוא מורכב מחלקי מתכת בצבעים שונים, גזרי בדים במגוון טקסטורות וצבעים או חוברות מודפסות, נראה טוב יותר כאשר הוא מוצג על מעמד תצוגה לקטלוגים בגובה נגיש לידיו של הלקוח.
מעמדי תצוגה או סטנדים עליהם נמצא המידע עבור המוצרים או השירותים, צריכים להיות נעימים לעין, מזמינים ובעלי גישה נוחה ללקוח.
כאשר לקוח מגיע לבית העסק או לנקודת מכירה, בין אם תאם פגישה ובין אם הוא לקוח מזדמן, השניות הראשוניות שלו בעסק מהוות הזדמנות נדירה וחד פעמית להתרשמות ראשונית. לכן, רצוי להשקיע כמה שיותר בחשיפת המוצרים בדרך מקורית ולהשתמש במעמד תצוגה לקטלוגים בכדי לגרום לו להישאר בחנות, להתעניין במוצרים ולבצע קנייה.

עדכון וחיזוק הקשר עם הלקוח

אחד המאפיינים של לקוחות חוזרים הוא פיתוח נאמנות למוצר מסוים. כאשר מידת שביעות הרצון ממוצר או שירות גבוהה כך נראה רמת הזדהות גדולה של הלקוח עם בית העסק.
ברגעים אלה, ניתן לחשוף את הלקוחות ליתר מוצרי החברה או למוצרים חדשים. מוצרי הדגל של חברה לצד מוצרים חדשים יראו נפלא על מתקני תצוגה מרשימים וייחודיים, המזמינים את הלקוח להתנסות ולהכיר. ניתן להפעיל דרכם מספר חושים ולהשאיר חווית קנייה מוצלחת.
דרך זו יעילה וטובה לעדכן את הלקוחות בליין המוצרים החדש, לאפשר להם להתנסות בהם, לראות ולהכיר.